Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúra a šport

Názov podujatiaTermínMiesto
Oslavy oslobodenia obce24. januárNámestie obce
Výstup na Striebornú – 41. ročník16. február 
Šachový turnajfebruár 
Stolnotenisový turnaj - Memoriál Jaroslava Sojkumarec 
Deň učiteľov – slávnostné odovzdávanie pochvalných uznaní starostu obce27. marecObradná sieň OÚ
Talent mániamarecKD Cinobaňa
Čaj o piatejmarecKD Cinobaňa
MDŽ – Divadelné predstavenie23. marecKD Cinobaňa
Odhalenie pamätnej tabule legionáromapríl 
Stavanie mája v Cinobani a na Turičkách30. aprílNámestie obce
Oslavy víťazstva nad fašizmom7. májNámestie obce
Cinobanský kotlík + jarmok4. májNámestie obce
Stretnutie heligónkarov v Cinobani XII. ročník11. májKD Cinobaňa
MDD1. júnAreál ZŠ s MŠ
Prijatie a ocenenie úspešných žiakov ZŠ s MŠjúnObradná sieň OÚ
Vítanie leta Deň obce pri príležitosti 740. výročia 1. písomnej zmienky – vydanie knihy29. júnAreál ZŠ s MŠ
Oslavy SNP28. augustNámestie obce
Deň rodiny21. septemberKD Cinobaňa
Deň módy, krásy a zdravia5. októberKD Cinobaňa
Úcta k starším – slávnostné posedenie10. októberKD Cinobaňa
Strašidelné tekvice30. októberNámestie obce
Divadelné predstavenienovemberKD Cinobaňa
Čaj o piatej9. novemberKD Cinobaňa
Vianočné trhy + zimné radovánky7. decemberNámestie obce
Advent v Cinobani – Spievame koledynovember/decemberNámestie obce, ev. kostol
Cinobanský bludár 13. roč.– turistická akcia30. december 
Silvester na námestí -ohňostroj31. decemberNámestie obce
CŠK – 100. ročnica  

Spomienkové oslavy oslobodenia obce Cinobaňa

Dňa 25. januára 2018 sa na námestí v obci Cinobaňa pri poníku padlých hrdinov konali spomienkové oslavy 73. výročia oslobodenia obce.

Osláv sa zúčastnili členovia miestnych spoločenských organizácií, občania, pamätníci, vedenie obce žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa.

Čestnú stráž držali členovia Klubu vojenskej histórie Krasnogvardejci z Košíc.


 

Spomienkové oslavy/fotogaléria

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 13

Koncert Kollárovcov

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-4 z 9

Deň detí v Cinobani

V sobotu 3.6.2017 sa v školskom areáli ozývalo ešte viac smiechu a radostného jakotu ako zvyčajne, Obec Cinobaňa totiž s pomocou dobrovoľníkov a organizácií pôsobiacich v obci pripravila  fantastický Deň detí. Každé dieťa sa mohlo previesť na kolotoči, zaskákať na trampolíne či skákacom hrade.

To však nebolo všetko – pre deti boli pripravené zábavné a poučné stanovištia. Na každom z nich bola pre deti pripravená úloha či hra, po ktorej splnení dostalo dieťa pečiatku.  Základná škola si pripravila hneď dve stanovištia  – logické a športové, prekážkovú dráhu pre najmenších mala pripravenú materská škola, zábavné vodné hry na deti čakali na stanovišti  Rady rodičov. Športom dýchalo, samozrejme, aj stanovište CŠK Cinobaňa, poučným bolo zase to u Slovenského červeného kríža. Pre deti boli pripravené úlohy aj v dvoch historických stanovištiach – mohli sa preniesť do stredoveku a zahrať sa dobové hry na stanovišti Simony Albertovej alebo si skúsiť úlohu vojaka druhej svetovej vojny – aké je ťažké strieľať na terč či hádzať granátom, sprevádzaní uniformovanými Krásnogvardejcami z Košíc. Už tradične dominovalo stanovište Dobrovoľného hasičského zboru v Cinobani, ktoré pre deti pripravilo obrovskú plejádu techniky, výzbroje a výstroje, ktorú si deti mohli vyskúšať. Trúbenie áut a húkanie sirény sa ihriskom rozliehalo celý deň.  Po splnení úloh na všetkých stanovištiach získali deti sladkú a vecnú odmenu, za ktorú ďakujeme za všetky deti sponzorom.

Najväčší úspech však mala prezentácia DHZ Cinobaňa – tí začali najprv súťažnou zostavou, s ktorou sa predviedli žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa a potom priamy zásah. Za pomoci techniky a dvoch hasičských áut, v plnej výstroji predviedli deťom hasenie ozajstného požiaru. Nezabudli trochu uhasiť aj spotené deti, ktoré sa nečakanému „dažďu“ veľmi potešili.


 

Deň detí

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani


 
 

 
Položky 1-4 z 26

Koncert pre Kobličeka

19. mája 2017 sa v synagóge v Lučenci uskutočnil slávnostný koncert pri príležitosti životného jubilea Majstra Tibora Kobličeka z Turíčiek, známeho výrobcu ľudových hudobných nástrojov nielen na Slovensku ale aj v širokom svete. Reprezentatívne priestory krásnej synagógy zaplnila nielen rodina, ale aj početní priatelia, kamaráti, kolegovia, susedia a rodáci. Slávnostnou atmosférou a folklórnym programom pod režisérskou taktovkou Romana Malatinca sprevádzal Marek Ťapák v úlohe moderátora. V závere programu ujovi Kobličekovi zavinšovali a zaspievali v doprovode ľudovej hudby Jaroslava Hazlingera aj cinobanské deti z folklórneho súboru Brezinka pod vedením Mgr. Ivetky Gajdošovej.

Starosta obce Cinobaňa Jozef Melicher na záver podujatia odovzdal významnému občanovi Ocenenie Obce Cinobaňa pri príležitosti životného jubilea. Ocenenie je zároveň aj poďakovaním za reprezentáciu a zviditeľňovanie mena obce po celom Slovensku, a aj v zahraničí.

Sprievodný podujatím bola aj výstava ľudových hudobných nástrojov Ozveny duše.

Obec Cinobaňa ďakuje Novohradskému osvetovému stredisku v Lučenci, Novohradskému múzeu a galérii v Lučenci, Mestu Lučenec a Poltár, partnerom, všetkým účinkujúcim, sponzorom, organizátorom za  pomoc pri príprave a realizácii podujatia. 

Srdečná a emóciami nabitá atmosféra slávnostného večera ostane nadlho v mysliach a srdciach účastníkov a divákom.


 

Koncert pre Majstra Kobličeka

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-4 z 10

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

10 rokov heligóniek oslavovali druhú májovú sobotu účinkujúci a návštevníci podujatia Stretnutie heligónkarov v Cinobani. Kultúrny program sa začal už dve hodiny pred piatou na námestí obce živým pódiom, na ktorom sa predstavili "domáci" hudobníci – Zuzana Furmanová, Janko Podhora, Rudolf Spodniak, Peter a Peťo Borošovci, Miroslav Furman a speváčky Zuzana Moravčíková, Anna Špaková, Elena Piková, Edita Podmanická, Petra Furmanová, Irena Šuleková, Kristínka Skýpalová. Veselá atmosféra sa preniesla aj do kultúrneho domu, kde program večera pokračoval.

Hlavný program Stretnutia heligónkarov v Cinobani uvádzala moderátorka Katarína Kovačechová z Rádia Regina BB a účinkovalo v ňom viac ako 50 hudobníkov a spevákov. V tomto ročníku vystúpili aj deti z Oravy, z dedinky Lokca, pod vedením Bruna Bartoša, ktoré sa volajú Lokčiansky pramienok. Podujatie otvorili ako každý rok domáci heligónkari. Na pódiu hralo a spievalo  dokonca niekoľko „hudobníckych“ rodín – Borošovci, otec Peter so všetkými deťmi, Sonička a Teo spievali a najstarší Peťo už hral na heligónke. Nechýbali ani Gajdošovci, Ivetka s otcom Františkom. Samozrejme sestry Furmanové, Zuzka a Petra. V Cinobani rastú aj vynikajúce a svojím prejavom už ostrieľané speváčky Soňa Borošová, Kristínka Spýpalová a Andrejka Karáseková. Program trval až do večerných hodín, vyvrcholil spoločným vystúpením heligónkarov a zábava v uliciach pokračovala až do rána.  

Obec Cinobaňa ďakuje za prípravu, zostavenie programu a réžiu Ľubici Adámekovej, za pomoc a sponzorstvo Petrovi Staníkovi, rodine Klinčokovej a Vrbiniakovej, všetkým organizátorom, sponzorom a účinkujúcim. Podujatie bolo organizované s finančnou podporou BBSK.


 

10. ročník stretnutia heligónkarov v Cinobani

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník


 
 

 
Položky 1-4 z 30

Stavanie mája

Už v piatok pred prvým májom sa naši hasiči podujali aj napriek stálemu dažďu, postaviť na námestí farebný máj. Dievčatá z FS Brezinka pri ZŠ Cinobaňa im pri tom pekne zaspievali. Dielo sa podarilo! Stavať pomáhal aj starosta! Na pol hodinku prestalo pršať, a tak krásny máj zdobil aj tento rok námestie Cinobane. Pre všetky pekné cinobanské dievčatá a ženy. Ani obyvatelia Turičiek sa nedali zahanbiť a svoj máj si postavili v nedeľu 30. apríla za veselého doprovodu heligóniek.


 

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája


 
 

 
Položky 1-4 z 12

Pamätník na Hrnčiarkach

25. novembra 2016 sme si za prítomnosti hostí a domácich občanov pripomenuli udalosti spred 72 rokov, kedy aj na týchto miestach operovali partizánske oddiely počas II. svetovej vojny. Slávnostný akt odhalenia Pamätníka partizánskemu práporu 1. československej armády na Slovensku počas SNP iniciovala a organizovala Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Cinobaňa v úzkej spolupráci s Obcou Cinobaňa. Spomienkového podujatia sa zúčastnil zástupca Ruskej ambasády, zástupcovia múzea SNP z BB a Novohradského múzea a galérie z LC, zástupcovia oblastných organizácií SZPB, členovia Klubu vojenskej histórie Krasnogvardejci z Košíc, vojaci z Rožňavy, zástupcovia Obce Cinobaňa, poslanci OZ, pamätníci a miestni obyvatelia.

Ak vás potulky po chotári privedú až k pamätníku na Hrnčiarky, zastavte sa trochu a vzdajte poklonu hrdinom, ktorých činy pretrvávajú dodnes.

Text a foto: Silvia Očovanová


 

Pamätník na Hrnčiarkach - fotogaléria

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 10

Posedenie seniorov

Presne také, ako to vidíte na tvárach našich seniorov na fotografiách, bolo posedenie pri príležitosti mesiaca úcty k starším. Veselé. Stretli sa priatelia, susedia, bývalí spolupracovníci. Pri kávičke či poháriku bieleho vínka sa porozprávali, zaspomínali si , potešili sa. Aspoň na chvíľu zabudli na choroby, trápenie a starosti.  

Program sa začal už o štrnástej básňou v podaní Simony Albertovej a príhovorom zástupkyne starostu obce a poslankyne obecného zastupiteľstva Zuzany Hadbavnej. „Lásku a úctu k starším v nás nevzbudzujú iba šediny na vlasoch, ale životné skúsenosti, múdrosť a poznanie. Každý sa k nemu musel prepracovať vlastnou cestou. Častokrát za cenu osobných pádov, sklamaní, strát a veľkej školy, akú vie dať iba život. Vážiť a všímať si starších spoluobčanov by nás malo naučiť pravde, že raz aj my dospejeme do veku seniorov, kedy aj my budeme potrebovať pozornosť, trpezlivosť, a hlavne veľa lásky.“

Ako druhý rečník vystúpil s príhovorom predseda Regionálnej rady ZPOZ Novohrad a redaktor obecných novín Jozef Varga. Poďakoval vedeniu obce za zorganizovanie príjemného stretnutia a zdôraznil, že naši seniori zďaleka nepatria do „starého železa“, že je ešte mnoho nápadov, ktoré by chceli zrealizovať a práce, ktorú treba urobiť. Nato zaželal všetkým hlavne veľa zdravia. „Pokiaľ majú seniori doma spokojnosť a porozumenie, majú dôvody prečo žiť a robiť pre ostatných svet krajším“, dodal.

Po úvodných rečníkoch si svoje slovo a javisko zobrali účinkujúci. Už po tretíkrát prišli seniori z Klubu dôchodcov z Detvy pozdraviť svojich známych a priateľov, niektorí z nich pracovali v miestnych strojárňach, veselým estrádnym programom. Známe piesne, vtipy, dokonca aj tanečné kreácie rozveselili obecenstvo, ktoré sa pridalo spevom a potleskom. Dobrá nálada trvala až do popoludnia. Pri chutnom občerstvení, ktoré pripravili kuchárky zo školskej jedálne a vynikajúcej ťahanej štrúdle od šikovných žien z Miestneho spolku SČK Cinobaňa – Katarínska Huta, sa ešte porozprávali, zaspomínali na „dobré časy“. Vo veselej nálade sa postupne rozchádzali do svojich domovov.      


 

Posedenie seniorov - fotogaléria

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 13

Nová a prvá kniha o Cinobani.

V sobotu 10. septembra sa uskutočnila pre našu obce významná udalosť. Do života bola uvedená prvá oficiálna publikácia o Cinobani. Fakty a Obrazy.

Kniha prináša kolekciu takmer 350 fotografií, ktoré čitateľovi umožnia nadýchnuť sa atmosféry Cinobane z rokov 1900 až 1989. Doplnené sú podrobným popisom i množstvom kronikárskych záznamov, ktoré poodhalia mnohé viac či menej známe udalosti z histórie obce. Detailne si všímajú nielen rozvoj a budovanie obce v období socializmu, keď sa tvár Cinobane výrazne zmenila, ale aj vplyv významných udalostí na miestne spoločenstvo.

Okrem Cinobane sa autori venujú aj históriia premenám Katarínskej Huty a Cinobanskej Maše. Vďaka ich práci fotografie neupadnú do zabudnutia,a le zachovávajú spomienky a pripomínajú osudy i miesta, ktoré pomaly pokrýva prach. 

Slávnostné uvedenie knihy do života sa konalo na námestí obce za teplého slnečného sobotňajšieho popoludnia. V kultúrnom programe sa predstavili veselými pesničkami a dobrou náladou členky ženskej speváckej skupiny Vidovenky z Vidinej.

Program spestrili prednesom vlastnej básnickej tvorby aj žiačky ZŠ s MŠ Cinobaňa pod vedením Mgr. Vladimíry Albertovej a Mgr. Ivety Gajdošovej. Prednes doplnili aj peknými piesňami o rodnej dedinke.

Ďalším hosťom na pódiu boli aj deti a členovia folklórneho súboru Jánošík z Fiľakova pod vedením Miroslavy Podhorovej.

Knihu Cinobaňa. Fakty a Obrazy uviedol do života starosta obce Jozef Melicher a autor Julo Jarábek.

Akciu sprievodným slovom doprevádzali moderátori Silvia Očovanová a Mgr. Vladimír Dubravec.

Sprievodným podujatím bola výstava v obradnej sieni obecného úradu Cinobaňa - studená krása skla, horúce srdce kovu, mäkké dlane rodnej hrudy. Na výstave boli vystavené rôzne predmety zo sklární a železiarní, poväčšine vyrobené na začiatku a v prvej polovici 20 storočia.

 

 


 

Fotogaléria- slávnostné predstavenie novej knihy o Cinobani.

Autori knihy pri prezentácii

Autori knihy pri prezentácii

Moderátori, starosta obce a autor knihy

Moderátori, starosta obce a autor knihy

Príhovor starostu obce Jozefa Melichera

Príhovor starostu obce Jozefa Melichera

Príhovor autora Jula Jarábeka

Príhovor autora Jula Jarábeka


 
 
Pieseň z hutníckych záhrad

Pieseň z hutníckych záhrad

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova


 
 
FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

Návštevníci podujatia

Návštevníci podujatia


 
 

 
Položky 1-12 z 33

Prijatie u starostu obce

Predposledný školský deň pozval starosta obce Jozef Melicher do obradnej siene obecného úradu úspešných žiakov základnej školy a predškolákov z materskej školy, aby im vyjadril uznanie za celoročnú prácu a reprezentáciu školy a obce a malým škôlkárom odovzdal vysvedčenia za úspešné absolvovanie predprimárneho vzdelávania.

Ocenení žiaci:
Eva Salvová, 1.A.
Adam Jančo, 4. ročník
Dominika Gondeková, 7. ročník
Sandra Gonosová, 8. ročník
Danica Tóthová, 9. ročník
Adriana Melicherová, 9. ročník

Sme hrdí na to, že v našej obci vyrastajú šikovné a múdre deti,ktoré ju dobre reprezentujú v okrese, kraji, v celej našej vlasti.
Všetkým deťom a žiakom želáme príjemné prežitie letných prázdnin.

Foto: Archív Obce Cinobaňa


 

Prijatie u starostu obce - fotogaléria

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa


 
 
Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Prijatie detí z MŠ

Prijatie detí z MŠ

Prijatie detí z MŠ

Prijatie detí z MŠ

Absolventi predprimárneho vzdelávania u starostu

Absolventi predprimárneho vzdelávania u starostu


 
 

 
Položky 1-8 z 9

Premiéra divadelného predstavenia

Členovia mladého divadelného súboru HrCiNa (hŕstka cinobanských nadšencov) pod vedením režisérky Mgr. Vladimíry Albertovej sa podujala na neľahkú cestu. Znovuobnoviť zašlú divadelnú slávu v Cinobani. V dnešnej pretechnizovanej dobe to bol riskantný počin, ktorý sa nemusel stretnúť s podporou a pochopením. Avšak cinobanský divák nesklamal. Ba práve dokázal, že technické vymoženosti nenahradia čaro okamihu, nevystihnú pravú chuť prežitej chvíle, nezachytia kúzlo (ne)vypovedanej myšlienky tak, ako to dokázali naši divadelníci.
Všetci herci v absolútnom nasadení, či už po prvýkrát alebo s predošlými skúsenosťami, dokázali divákov okamžite od prvej chvíle vtiahnuť do deja. Postupne sa podľa scenára objavovali na javisku známe tváre a predsa úplne iné. Publikum reagovalo, chvíle smiechu vystriedalo ticho napätia, ktoré v okamžiku v dôsledku stále dynamického deja prepuklo v nadšený potlesk pochopenia.
Hra slovenského dramatika Ferka Urbáneka "Už sú všetci v jednom vreci" aj napriek tomu, že je zasadená do doby minulého storočia a opisuje vzťahy v meštiackej rodine bohatého mešťana Opatrného, je až príliš aktuálna aj v našej dobe. Veď téma lásky, peňazí, malých intrigánstiev, lakomstva, nádejí a sklamaní, keď hrdinov dobieha vlastná minulosť a boja sa budúcnosti, keď dokážu pre vidinu bohatstva zapredať vlastnú dušu, je témou, ktorú mnohí poznajú.
Ďakujeme všetkým, ktorí akoukoľvek mierou prispeli k tomu, že na dosky cinobanského kultúrneho domu sa opäť vrátila kultúra v divadelnej podobe.
Ďakujeme všetkým divákom za potlesk a vážime si záverečný STANDING OVATION.
Tešíme sa na reprízy a naštudovania nových divadelných hier.


Foto: Zuzana Očovanová


 

HrCiNa - fotogaléria

Členovia divadelného súboru HrCiNa

Členovia divadelného súboru HrCiNa

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie


 
 
Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie


 
 

 
Položky 1-8 z 21

Deň detí v Cinobani

V sobotu 4. júna 2016 ozranizovala Obec Cinobaňa na futbalovom ihrsku CŠK v Cinobani-Maši prvý ročník podujatia Deň detí.
Na súťažno zábavných stanovištiach získavali deti farebné pečiatky a za ne sladkosti a drobnú hračku. Za nápaditý program ďakujeme pedagógom zo základnej a materskej školy v Cinobani.
Ako sa to páčilo deťom vidíte na fotografiách.

Zaujímavú atmosféru dňa dotvorili svojou účasťou aj vojaci Krasnogvardejci z Košíc v dobových uniformách. Pri nich si mohli deti zastrielať zo vzduchovky a pozrieť dobové zbrane. Počas dňa rozdávali deťom sladké cukríky.
Na konci dňa dorazili aj koníky z Hrnčiarskej Vsi a smelé deti povozili na svojich chrbtoch.

Počas celého dňa mali svoje stanovište pre deti aj členky Slovenského červeného kríža. Pri nich si okrem zábavy mohli deti preveriť aj svoje vedomosti z oblasti prvej pomoci. Členky SČK sa počas horúceho dňa postarali aj o pitný režim pre deti aj dospelých. Studená vodička z výdajníka padla na zdravie.
V rámci svojej služby prišli deti pozdraviť aj členovia Policajného zboru z okresného mesta Poltár. Zdržali sa asi hodinku, ale pozornosť detí zaujali. Chlapci si zastrielali aj slepými nábojmi zo samopalu.

Asi najväčší úspech u detí mali členovia Dobrovoľného hasičského zboru z Cinobane. Pozornosť na seba pútali hasičskou sirénou! Pre deti pripavili stanovište s malou striekačkou a terčom, deti si vyskúšali prilby aj "šoférovanie" hasičského auta. Najväčší úspech však mali ukážky zásahov. Prečo? To vám prezradia fotografie.

Obec Cinobaňa ďakuje všetkým ochotným dospelákom, ktorí pripravili pre deti pútavý, zábavný a vydarený program.

 

Foto: Silvia Očovanová a Michal Garaj


 

Deň detí v Cinobani - fotogaléria

Stretnutie heligónkarov v Cinobani

Tohtoročný 9. ročník sa konal tradične v priestoroch kultúrneho domu. Program sa začal o 17. 00 hodine vystúpením domácich hudobníkov.

Programom sprevádzala dvojica "Kmotrovci" z folklórneho súboru Bažalička z Plachtiniec - Príbeliec, Juraj Matiaš a Mária Kropáčová. Svojimi vtipnými scénkami sa postarali o dobrú náladu a smiech.

Potleskom odmenili diváci aj heligónkarov z Málinca, Točnice, Lučenca, Poltára, Detvy, Kokavy, Dolnej Strehovej, Budinej, Divína, Podrečian, Rimavskej Soboty.

Veselá nálada a hudba heligóniek sa ozývala obcou až do skorých ranných hodín.  

 


 

Stretnutie heligónkarov

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 29

Oceňovanie učiteľov

V priestoroch obradnej siene na Obecnom úrade v Cinobani odovzdal starosta obce Jozef Melicher Čestné uznania starostu obce za dlhoročnú obetavú prácu pri výchove mladej generácie,  aktívnu činnosť v oblasti propagovania výchovno – vzdelávacích a humánnych cieľov, reprezentáciu a šírenie dobrého mena obce Cinobaňa trom pedagogickým pracovníkom pri príležitosti Dňa učiteľov.

Ocenení pedagogickí pracovníci:

Gabriela Šípeková - materská škola

Mgr. Silvia Zavčíková - základná škola

Mgr. Iveta Gajdošová - základná škola

V Cinobani, dňa 6.4.2016


 

Oceňovanie učiteľov

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

Vynášanie Moreny

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 13

Spomienkové oslavy pri pomníku

Dňa 27. januára 2016 sa na námestí pri pomníku padlých hrdinov konali spomienkové oslavy 71. výročia oslobodenia Cinobane. 

Osláv sa zúčastnili zástupcovia obce, miestnych organizácií a spolkov.  Prítomným sa prihovoril aj predseda Oblastného výboru SZPB MUDr. Jozef Cerovský, kyticu k pomníku položili aj zástupcovia strany SMER SD MUDr. Jozef Ježík, poslanec NRSR a Jozef Žilík predseda okr. organizácie.


 

Oslavy oslobodenia obce - fotogaléria

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa


 
 
Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa


 
 

 
Položky 1-8 z 14

Hokejový turnaj o pohár starostu obce

Na ľadovej ploche areálu ZŠ s MŠ Cinobaňa sa v sobotu 23. januára 2016 uskutočnil VIII. ročník hokejového turnaja o pohár starostu obce, na ktorom si svoje sily zmerali mužstvá Cinobaňa A, Cinobaňa B a Breznička.

Po trojročnej prestávke, kedy počasie neprialo zimným športom, sa tento rok podarilo zorganizovať turnaj za pomoci hokejových nadšencov, ale hlavne zásluhou nestora Cinobanského športu Júliusa Palíka. Za poskytnutie priestorov základnej školy ďakujeme riaditeľstvu ZŠ s MŠ Cinobaňa.

Poradie víťazov:
1. miesto: Breznička
2. miesto: Cinobaňa A
3. miesto: Cinobaňa B

Organizátor podujatia: Obec Cinobaňa v spolupráci s hokejovými nadšencami.


 

Hokejový turnaj o pohár starostu obce - fotogaléria

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 31

Vianočné trhy v Cinobani

Na námestí obce sa prvú decembrovú sobotu konal ďalší ročník Cinobanských vianočných trhov. Trhovníci ponúkali svoje výrobky s vianočnou tematikou, rozvoniavala chutná "starostovská" kotlíková kapusta, zohrialo varené víno, chutili pečené klobásky. Deti potešil Mikuláš balíčkami, čert postrašil reťazou a anjelik utieral slzičky.
Vianočnú atmosféru trhov si môžete vychutnať prostredníctvom zaznamenaných fotografií.
Ďakujeme všetkým organizátorom, dobrovoľníkom, účastníkom a návštevníkom.

 

Organizátori podujatia: Obec Cinobaňa a Občianske združenie Cinobančan
Foto: Michal Garaj


 

Vianočné trhy - fotogaléria

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj


 
 
Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj


 
 
Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj


 
 

 
Položky 1-12 z 28

Adventné stretnutia na námestí

Počas obdobia Adventu je na námestí obce Cinobaňa umiestnený veľký adventný veniec, na ktorom postupne počas štyroch adventných nedieľ spoločne zapálime sviece.

Starosta obce Jozef Melicher srdečne pozýva všetkých občanov na toto milé podujatie, ktoré nám spríjemní čas očakávania najkrajších sviatkov v roku - Vianoc.

Advent v Cinobani vyvrcholí malým predvianočným koncertom na námestí obce poslednú adventnú nedeľu.

Stretnutia na námestí obce sú: 29.11., 6.12., 13.12. a 20.12.2015 vždy o 16.30 hod.

Príďte sa  spoločne tešiť na príchod Božieho Syna a prineste si pokojnú sviatočnú náladu v podobe svetla sviece aj do svojich domácností.


 

Adventné stretnutia - fotogaléria

Zapálenie tretej adventnej sviece

Zapálenie tretej adventnej sviece
Autor: Archív obce

Zapálenie tretej adventnej sviece

Zapálenie tretej adventnej sviece
Autor: Archív obce

Zapálenie tretej adventnej sviece

Zapálenie tretej adventnej sviece
Autor: Archív obce

Zapálenie tretej adventnej sviece

Zapálenie tretej adventnej sviece
Autor: Archív obce


 
 
Zapálenie tretej adventnej sviece

Zapálenie tretej adventnej sviece
Autor: Archív obce

Zapálenie druhej adventnej sviece

Zapálenie druhej adventnej sviece
Autor: Archív obce

Zapálenie druhej adventnej sviece

Zapálenie druhej adventnej sviece
Autor: Archív obce

Zapálenie druhej adventnej sviece

Zapálenie druhej adventnej sviece
Autor: Archív obce


 
 

 
Položky 1-8 z 23

Úcta k starším

V sobotu 17. októbra 2015 bolo v Kultúrnom dome v Cinobani veselo. Napodiv sa tu nestretli mladí na zábave, ale seniori. Prijali pozvanie starostu obce Jozefa Melichera a prišli si spoločne posedieť, zaspomínať, pozrieť kultúrny program a potešiť sa zo stretnutí so svojimi priateľmi.

Atmosféra bola od prvého momentu viac ako priateľská a srdečná. V úvode sa všetkým prihovoril starosta obce a po ňom Jozef Varga, predseda regionálnej rady ZPOZ Novohrad a redaktor Cinobanského občasníka.

V programe starkých potešili žiačky ZŠ s MŠ Cinobaňa a zároveň členky folklórneho súboru Brezinka pri miestnej základnej škole. Svojou energiou a krásou tanca prispeli k dobrej nálade aj členovia Folklórneho súboru Úvrať z Poltára pod vedením Michala Obročníka.

Po ukončení oficiálneho programu sa ešte nikomu nechcelo  domov. Pri poháriku vínka, harmonike a gitare si spoločne zaspievali v kruhu priateľov.

A tak si môžeme povedať, že naši seniori zďaleka nepatria do starého železa. Naopak. Svoju energiu, srdečnosť a dobrú náladu môžu rozdávať aj mladším.

Ďakujeme za príjemne prežité chvíle, za vaše pozdravy, poďakovania a radosť zo života. Na oplátku želáme mnoho zdravia a spokojnosti do ďalších dní života. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

Silvia Očovanová, Obec Cinobaňa


 

Posedenie seniorov

bez názvu


Autor: Archív obce

bez názvu


Autor: Archív obce

bez názvu


Autor: Archív obce

bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 40

Prezentačný deň MR Hornohrad

Družstvo z Cinobane

Družstvo z Cinobane
Autor: Archív obce

Družstvo z Cinobane

Družstvo z Cinobane
Autor: Archív obce

Výzdoba stánku Cinobane.

Výzdoba stánku Cinobane.
Autor: Archív obce

Chutná výzdoba stánku Cinobane.

Chutná výzdoba stánku Cinobane.
Autor: Archív obce


 
 
Chutná výzdoba stánku Cinobane.

Chutná výzdoba stánku Cinobane.
Autor: Archív obce

Námestie v Krnej s fontánkou

Námestie v Krnej s fontánkou
Autor: Archív obce

Družstvo Cinobane

Družstvo Cinobane
Autor: Archív obce

Družstvo Cinobane

Družstvo Cinobane
Autor: Archív obce


 
 

 
Položky 1-8 z 15

Spomienkové oslavy SNP - fotogaléria

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 25

Cinobaňa na Koliesku 2015

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 33

Prijatie žiakov - fotogaléria

22.6.2015

22.6.2015

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 


Úvodná stránka