Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúra a šport

Plán kultúrnych a športových podujatí v roku 2018
Názov podujatiaDátum OrganizátorPoznámka
Oslavy oslobodenia obce – 73. výročie25. január 2018Obec Cinobaňanámestie obce
Hokejový turnaj január - február 2018Obec Cinobaňa 
Výstup na Striebornú – 40. ročník 17. február 2018Obec Cinobaňa a KST Lampáš LC  
Cinobanský ples24. február 2018OZ Cinobančan a Obec Cinobaňa kultúrny dom
Stolnotenisový turnaj - Memoriál Jaroslava Sojkumarec 2018Obec Cinobaňa 
Stavanie mája 30. apríl 2018Obec Cinobaňanámestie obce
Oslavy víťazstva nad fašizmom 7. máj 2018Obec Cinobaňanámestie obce
Cinobanský kotlík 5. máj 2018Obec Cinobaňa a OZ Cinobančannámestie obce
Stretnutie heligónkarov v Cinobani X. ročník12. máj 2018Obec Cinobaňa, NOS LC a BB SKkultúrny dom
MDD 2. jún 2018Obec Cinobaňa a ZŠ s MŠ Cinobaňa  
Oslavy SNP28. august 2018Obec Cinobaňa a ZO SZPB Cinobaňa námestie obce
Úcta k starším – posedenie seniorov12. október 2018Obec Cinobaňakultúrny dom
Vianočné trhy 8.december 2018Obec Cinobaňa OZ Cinobančannámestie obce
Adventné stretnutia na námestí december 2018Obec Cinobaňa námestie obce
Cinobanský bludár - 12. ročník30.december 2018Obec Cinobaňa a KST 
Vítanie nového roka 31.december.2018Obec Cinobaňa námestie obce

Spomienkové oslavy oslobodenia obce Cinobaňa

Dňa 25. januára 2018 sa na námestí v obci Cinobaňa pri poníku padlých hrdinov konali spomienkové oslavy 73. výročia oslobodenia obce.

Osláv sa zúčastnili členovia miestnych spoločenských organizácií, občania, pamätníci, vedenie obce žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa.

Čestnú stráž držali členovia Klubu vojenskej histórie Krasnogvardejci z Košíc.


 

Spomienkové oslavy/fotogaléria

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 13

Koncert Kollárovcov

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-4 z 9

Deň detí v Cinobani

V sobotu 3.6.2017 sa v školskom areáli ozývalo ešte viac smiechu a radostného jakotu ako zvyčajne, Obec Cinobaňa totiž s pomocou dobrovoľníkov a organizácií pôsobiacich v obci pripravila  fantastický Deň detí. Každé dieťa sa mohlo previesť na kolotoči, zaskákať na trampolíne či skákacom hrade.

To však nebolo všetko – pre deti boli pripravené zábavné a poučné stanovištia. Na každom z nich bola pre deti pripravená úloha či hra, po ktorej splnení dostalo dieťa pečiatku.  Základná škola si pripravila hneď dve stanovištia  – logické a športové, prekážkovú dráhu pre najmenších mala pripravenú materská škola, zábavné vodné hry na deti čakali na stanovišti  Rady rodičov. Športom dýchalo, samozrejme, aj stanovište CŠK Cinobaňa, poučným bolo zase to u Slovenského červeného kríža. Pre deti boli pripravené úlohy aj v dvoch historických stanovištiach – mohli sa preniesť do stredoveku a zahrať sa dobové hry na stanovišti Simony Albertovej alebo si skúsiť úlohu vojaka druhej svetovej vojny – aké je ťažké strieľať na terč či hádzať granátom, sprevádzaní uniformovanými Krásnogvardejcami z Košíc. Už tradične dominovalo stanovište Dobrovoľného hasičského zboru v Cinobani, ktoré pre deti pripravilo obrovskú plejádu techniky, výzbroje a výstroje, ktorú si deti mohli vyskúšať. Trúbenie áut a húkanie sirény sa ihriskom rozliehalo celý deň.  Po splnení úloh na všetkých stanovištiach získali deti sladkú a vecnú odmenu, za ktorú ďakujeme za všetky deti sponzorom.

Najväčší úspech však mala prezentácia DHZ Cinobaňa – tí začali najprv súťažnou zostavou, s ktorou sa predviedli žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa a potom priamy zásah. Za pomoci techniky a dvoch hasičských áut, v plnej výstroji predviedli deťom hasenie ozajstného požiaru. Nezabudli trochu uhasiť aj spotené deti, ktoré sa nečakanému „dažďu“ veľmi potešili.


 

Deň detí

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani

Deň detí v Cinobani


 
 

 
Položky 1-4 z 26

Koncert pre Kobličeka

19. mája 2017 sa v synagóge v Lučenci uskutočnil slávnostný koncert pri príležitosti životného jubilea Majstra Tibora Kobličeka z Turíčiek, známeho výrobcu ľudových hudobných nástrojov nielen na Slovensku ale aj v širokom svete. Reprezentatívne priestory krásnej synagógy zaplnila nielen rodina, ale aj početní priatelia, kamaráti, kolegovia, susedia a rodáci. Slávnostnou atmosférou a folklórnym programom pod režisérskou taktovkou Romana Malatinca sprevádzal Marek Ťapák v úlohe moderátora. V závere programu ujovi Kobličekovi zavinšovali a zaspievali v doprovode ľudovej hudby Jaroslava Hazlingera aj cinobanské deti z folklórneho súboru Brezinka pod vedením Mgr. Ivetky Gajdošovej.

Starosta obce Cinobaňa Jozef Melicher na záver podujatia odovzdal významnému občanovi Ocenenie Obce Cinobaňa pri príležitosti životného jubilea. Ocenenie je zároveň aj poďakovaním za reprezentáciu a zviditeľňovanie mena obce po celom Slovensku, a aj v zahraničí.

Sprievodný podujatím bola aj výstava ľudových hudobných nástrojov Ozveny duše.

Obec Cinobaňa ďakuje Novohradskému osvetovému stredisku v Lučenci, Novohradskému múzeu a galérii v Lučenci, Mestu Lučenec a Poltár, partnerom, všetkým účinkujúcim, sponzorom, organizátorom za  pomoc pri príprave a realizácii podujatia. 

Srdečná a emóciami nabitá atmosféra slávnostného večera ostane nadlho v mysliach a srdciach účastníkov a divákom.


 

Koncert pre Majstra Kobličeka

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-4 z 10

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

10 rokov heligóniek oslavovali druhú májovú sobotu účinkujúci a návštevníci podujatia Stretnutie heligónkarov v Cinobani. Kultúrny program sa začal už dve hodiny pred piatou na námestí obce živým pódiom, na ktorom sa predstavili "domáci" hudobníci – Zuzana Furmanová, Janko Podhora, Rudolf Spodniak, Peter a Peťo Borošovci, Miroslav Furman a speváčky Zuzana Moravčíková, Anna Špaková, Elena Piková, Edita Podmanická, Petra Furmanová, Irena Šuleková, Kristínka Skýpalová. Veselá atmosféra sa preniesla aj do kultúrneho domu, kde program večera pokračoval.

Hlavný program Stretnutia heligónkarov v Cinobani uvádzala moderátorka Katarína Kovačechová z Rádia Regina BB a účinkovalo v ňom viac ako 50 hudobníkov a spevákov. V tomto ročníku vystúpili aj deti z Oravy, z dedinky Lokca, pod vedením Bruna Bartoša, ktoré sa volajú Lokčiansky pramienok. Podujatie otvorili ako každý rok domáci heligónkari. Na pódiu hralo a spievalo  dokonca niekoľko „hudobníckych“ rodín – Borošovci, otec Peter so všetkými deťmi, Sonička a Teo spievali a najstarší Peťo už hral na heligónke. Nechýbali ani Gajdošovci, Ivetka s otcom Františkom. Samozrejme sestry Furmanové, Zuzka a Petra. V Cinobani rastú aj vynikajúce a svojím prejavom už ostrieľané speváčky Soňa Borošová, Kristínka Spýpalová a Andrejka Karáseková. Program trval až do večerných hodín, vyvrcholil spoločným vystúpením heligónkarov a zábava v uliciach pokračovala až do rána.  

Obec Cinobaňa ďakuje za prípravu, zostavenie programu a réžiu Ľubici Adámekovej, za pomoc a sponzorstvo Petrovi Staníkovi, rodine Klinčokovej a Vrbiniakovej, všetkým organizátorom, sponzorom a účinkujúcim. Podujatie bolo organizované s finančnou podporou BBSK.


 

10. ročník stretnutia heligónkarov v Cinobani

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník

Stretnutie heligónkarov v Cinobani - 10. ročník


 
 

 
Položky 1-4 z 30

Stavanie mája

Už v piatok pred prvým májom sa naši hasiči podujali aj napriek stálemu dažďu, postaviť na námestí farebný máj. Dievčatá z FS Brezinka pri ZŠ Cinobaňa im pri tom pekne zaspievali. Dielo sa podarilo! Stavať pomáhal aj starosta! Na pol hodinku prestalo pršať, a tak krásny máj zdobil aj tento rok námestie Cinobane. Pre všetky pekné cinobanské dievčatá a ženy. Ani obyvatelia Turičiek sa nedali zahanbiť a svoj máj si postavili v nedeľu 30. apríla za veselého doprovodu heligóniek.


 

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája

Stavanie mája


 
 

 
Položky 1-4 z 12

Pamätník na Hrnčiarkach

25. novembra 2016 sme si za prítomnosti hostí a domácich občanov pripomenuli udalosti spred 72 rokov, kedy aj na týchto miestach operovali partizánske oddiely počas II. svetovej vojny. Slávnostný akt odhalenia Pamätníka partizánskemu práporu 1. československej armády na Slovensku počas SNP iniciovala a organizovala Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Cinobaňa v úzkej spolupráci s Obcou Cinobaňa. Spomienkového podujatia sa zúčastnil zástupca Ruskej ambasády, zástupcovia múzea SNP z BB a Novohradského múzea a galérie z LC, zástupcovia oblastných organizácií SZPB, členovia Klubu vojenskej histórie Krasnogvardejci z Košíc, vojaci z Rožňavy, zástupcovia Obce Cinobaňa, poslanci OZ, pamätníci a miestni obyvatelia.

Ak vás potulky po chotári privedú až k pamätníku na Hrnčiarky, zastavte sa trochu a vzdajte poklonu hrdinom, ktorých činy pretrvávajú dodnes.

Text a foto: Silvia Očovanová


 

Pamätník na Hrnčiarkach - fotogaléria

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 10

Posedenie seniorov

Presne také, ako to vidíte na tvárach našich seniorov na fotografiách, bolo posedenie pri príležitosti mesiaca úcty k starším. Veselé. Stretli sa priatelia, susedia, bývalí spolupracovníci. Pri kávičke či poháriku bieleho vínka sa porozprávali, zaspomínali si , potešili sa. Aspoň na chvíľu zabudli na choroby, trápenie a starosti.  

Program sa začal už o štrnástej básňou v podaní Simony Albertovej a príhovorom zástupkyne starostu obce a poslankyne obecného zastupiteľstva Zuzany Hadbavnej. „Lásku a úctu k starším v nás nevzbudzujú iba šediny na vlasoch, ale životné skúsenosti, múdrosť a poznanie. Každý sa k nemu musel prepracovať vlastnou cestou. Častokrát za cenu osobných pádov, sklamaní, strát a veľkej školy, akú vie dať iba život. Vážiť a všímať si starších spoluobčanov by nás malo naučiť pravde, že raz aj my dospejeme do veku seniorov, kedy aj my budeme potrebovať pozornosť, trpezlivosť, a hlavne veľa lásky.“

Ako druhý rečník vystúpil s príhovorom predseda Regionálnej rady ZPOZ Novohrad a redaktor obecných novín Jozef Varga. Poďakoval vedeniu obce za zorganizovanie príjemného stretnutia a zdôraznil, že naši seniori zďaleka nepatria do „starého železa“, že je ešte mnoho nápadov, ktoré by chceli zrealizovať a práce, ktorú treba urobiť. Nato zaželal všetkým hlavne veľa zdravia. „Pokiaľ majú seniori doma spokojnosť a porozumenie, majú dôvody prečo žiť a robiť pre ostatných svet krajším“, dodal.

Po úvodných rečníkoch si svoje slovo a javisko zobrali účinkujúci. Už po tretíkrát prišli seniori z Klubu dôchodcov z Detvy pozdraviť svojich známych a priateľov, niektorí z nich pracovali v miestnych strojárňach, veselým estrádnym programom. Známe piesne, vtipy, dokonca aj tanečné kreácie rozveselili obecenstvo, ktoré sa pridalo spevom a potleskom. Dobrá nálada trvala až do popoludnia. Pri chutnom občerstvení, ktoré pripravili kuchárky zo školskej jedálne a vynikajúcej ťahanej štrúdle od šikovných žien z Miestneho spolku SČK Cinobaňa – Katarínska Huta, sa ešte porozprávali, zaspomínali na „dobré časy“. Vo veselej nálade sa postupne rozchádzali do svojich domovov.      


 

Posedenie seniorov - fotogaléria

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 13

Nová a prvá kniha o Cinobani.

V sobotu 10. septembra sa uskutočnila pre našu obce významná udalosť. Do života bola uvedená prvá oficiálna publikácia o Cinobani. Fakty a Obrazy.

Kniha prináša kolekciu takmer 350 fotografií, ktoré čitateľovi umožnia nadýchnuť sa atmosféry Cinobane z rokov 1900 až 1989. Doplnené sú podrobným popisom i množstvom kronikárskych záznamov, ktoré poodhalia mnohé viac či menej známe udalosti z histórie obce. Detailne si všímajú nielen rozvoj a budovanie obce v období socializmu, keď sa tvár Cinobane výrazne zmenila, ale aj vplyv významných udalostí na miestne spoločenstvo.

Okrem Cinobane sa autori venujú aj históriia premenám Katarínskej Huty a Cinobanskej Maše. Vďaka ich práci fotografie neupadnú do zabudnutia,a le zachovávajú spomienky a pripomínajú osudy i miesta, ktoré pomaly pokrýva prach. 

Slávnostné uvedenie knihy do života sa konalo na námestí obce za teplého slnečného sobotňajšieho popoludnia. V kultúrnom programe sa predstavili veselými pesničkami a dobrou náladou členky ženskej speváckej skupiny Vidovenky z Vidinej.

Program spestrili prednesom vlastnej básnickej tvorby aj žiačky ZŠ s MŠ Cinobaňa pod vedením Mgr. Vladimíry Albertovej a Mgr. Ivety Gajdošovej. Prednes doplnili aj peknými piesňami o rodnej dedinke.

Ďalším hosťom na pódiu boli aj deti a členovia folklórneho súboru Jánošík z Fiľakova pod vedením Miroslavy Podhorovej.

Knihu Cinobaňa. Fakty a Obrazy uviedol do života starosta obce Jozef Melicher a autor Julo Jarábek.

Akciu sprievodným slovom doprevádzali moderátori Silvia Očovanová a Mgr. Vladimír Dubravec.

Sprievodným podujatím bola výstava v obradnej sieni obecného úradu Cinobaňa - studená krása skla, horúce srdce kovu, mäkké dlane rodnej hrudy. Na výstave boli vystavené rôzne predmety zo sklární a železiarní, poväčšine vyrobené na začiatku a v prvej polovici 20 storočia.

 

 


 

Fotogaléria- slávnostné predstavenie novej knihy o Cinobani.

Autori knihy pri prezentácii

Autori knihy pri prezentácii

Moderátori, starosta obce a autor knihy

Moderátori, starosta obce a autor knihy

Príhovor starostu obce Jozefa Melichera

Príhovor starostu obce Jozefa Melichera

Príhovor autora Jula Jarábeka

Príhovor autora Jula Jarábeka


 
 
Pieseň z hutníckych záhrad

Pieseň z hutníckych záhrad

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova


 
 
FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

FS Jánošík z Fiľakova

Návštevníci podujatia

Návštevníci podujatia


 
 

 
Položky 1-12 z 33

Prijatie u starostu obce

Predposledný školský deň pozval starosta obce Jozef Melicher do obradnej siene obecného úradu úspešných žiakov základnej školy a predškolákov z materskej školy, aby im vyjadril uznanie za celoročnú prácu a reprezentáciu školy a obce a malým škôlkárom odovzdal vysvedčenia za úspešné absolvovanie predprimárneho vzdelávania.

Ocenení žiaci:
Eva Salvová, 1.A.
Adam Jančo, 4. ročník
Dominika Gondeková, 7. ročník
Sandra Gonosová, 8. ročník
Danica Tóthová, 9. ročník
Adriana Melicherová, 9. ročník

Sme hrdí na to, že v našej obci vyrastajú šikovné a múdre deti,ktoré ju dobre reprezentujú v okrese, kraji, v celej našej vlasti.
Všetkým deťom a žiakom želáme príjemné prežitie letných prázdnin.

Foto: Archív Obce Cinobaňa


 

Prijatie u starostu obce - fotogaléria

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa


 
 
Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Ocenení žiaci ZŠ s MŠ Cinobaňa

Prijatie detí z MŠ

Prijatie detí z MŠ

Prijatie detí z MŠ

Prijatie detí z MŠ

Absolventi predprimárneho vzdelávania u starostu

Absolventi predprimárneho vzdelávania u starostu


 
 

 
Položky 1-8 z 9

Premiéra divadelného predstavenia

Členovia mladého divadelného súboru HrCiNa (hŕstka cinobanských nadšencov) pod vedením režisérky Mgr. Vladimíry Albertovej sa podujala na neľahkú cestu. Znovuobnoviť zašlú divadelnú slávu v Cinobani. V dnešnej pretechnizovanej dobe to bol riskantný počin, ktorý sa nemusel stretnúť s podporou a pochopením. Avšak cinobanský divák nesklamal. Ba práve dokázal, že technické vymoženosti nenahradia čaro okamihu, nevystihnú pravú chuť prežitej chvíle, nezachytia kúzlo (ne)vypovedanej myšlienky tak, ako to dokázali naši divadelníci.
Všetci herci v absolútnom nasadení, či už po prvýkrát alebo s predošlými skúsenosťami, dokázali divákov okamžite od prvej chvíle vtiahnuť do deja. Postupne sa podľa scenára objavovali na javisku známe tváre a predsa úplne iné. Publikum reagovalo, chvíle smiechu vystriedalo ticho napätia, ktoré v okamžiku v dôsledku stále dynamického deja prepuklo v nadšený potlesk pochopenia.
Hra slovenského dramatika Ferka Urbáneka "Už sú všetci v jednom vreci" aj napriek tomu, že je zasadená do doby minulého storočia a opisuje vzťahy v meštiackej rodine bohatého mešťana Opatrného, je až príliš aktuálna aj v našej dobe. Veď téma lásky, peňazí, malých intrigánstiev, lakomstva, nádejí a sklamaní, keď hrdinov dobieha vlastná minulosť a boja sa budúcnosti, keď dokážu pre vidinu bohatstva zapredať vlastnú dušu, je témou, ktorú mnohí poznajú.
Ďakujeme všetkým, ktorí akoukoľvek mierou prispeli k tomu, že na dosky cinobanského kultúrneho domu sa opäť vrátila kultúra v divadelnej podobe.
Ďakujeme všetkým divákom za potlesk a vážime si záverečný STANDING OVATION.
Tešíme sa na reprízy a naštudovania nových divadelných hier.


Foto: Zuzana Očovanová


 

HrCiNa - fotogaléria

Členovia divadelného súboru HrCiNa

Členovia divadelného súboru HrCiNa

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie


 
 
Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie

Divadelné predstavenie


 
 

 
Položky 1-8 z 21

Deň detí v Cinobani

V sobotu 4. júna 2016 ozranizovala Obec Cinobaňa na futbalovom ihrsku CŠK v Cinobani-Maši prvý ročník podujatia Deň detí.
Na súťažno zábavných stanovištiach získavali deti farebné pečiatky a za ne sladkosti a drobnú hračku. Za nápaditý program ďakujeme pedagógom zo základnej a materskej školy v Cinobani.
Ako sa to páčilo deťom vidíte na fotografiách.

Zaujímavú atmosféru dňa dotvorili svojou účasťou aj vojaci Krasnogvardejci z Košíc v dobových uniformách. Pri nich si mohli deti zastrielať zo vzduchovky a pozrieť dobové zbrane. Počas dňa rozdávali deťom sladké cukríky.
Na konci dňa dorazili aj koníky z Hrnčiarskej Vsi a smelé deti povozili na svojich chrbtoch.

Počas celého dňa mali svoje stanovište pre deti aj členky Slovenského červeného kríža. Pri nich si okrem zábavy mohli deti preveriť aj svoje vedomosti z oblasti prvej pomoci. Členky SČK sa počas horúceho dňa postarali aj o pitný režim pre deti aj dospelých. Studená vodička z výdajníka padla na zdravie.
V rámci svojej služby prišli deti pozdraviť aj členovia Policajného zboru z okresného mesta Poltár. Zdržali sa asi hodinku, ale pozornosť detí zaujali. Chlapci si zastrielali aj slepými nábojmi zo samopalu.

Asi najväčší úspech u detí mali členovia Dobrovoľného hasičského zboru z Cinobane. Pozornosť na seba pútali hasičskou sirénou! Pre deti pripavili stanovište s malou striekačkou a terčom, deti si vyskúšali prilby aj "šoférovanie" hasičského auta. Najväčší úspech však mali ukážky zásahov. Prečo? To vám prezradia fotografie.

Obec Cinobaňa ďakuje všetkým ochotným dospelákom, ktorí pripravili pre deti pútavý, zábavný a vydarený program.

 

Foto: Silvia Očovanová a Michal Garaj


 

Deň detí v Cinobani - fotogaléria

Stretnutie heligónkarov v Cinobani

Tohtoročný 9. ročník sa konal tradične v priestoroch kultúrneho domu. Program sa začal o 17. 00 hodine vystúpením domácich hudobníkov.

Programom sprevádzala dvojica "Kmotrovci" z folklórneho súboru Bažalička z Plachtiniec - Príbeliec, Juraj Matiaš a Mária Kropáčová. Svojimi vtipnými scénkami sa postarali o dobrú náladu a smiech.

Potleskom odmenili diváci aj heligónkarov z Málinca, Točnice, Lučenca, Poltára, Detvy, Kokavy, Dolnej Strehovej, Budinej, Divína, Podrečian, Rimavskej Soboty.

Veselá nálada a hudba heligóniek sa ozývala obcou až do skorých ranných hodín.  

 


 

Stretnutie heligónkarov

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 29

Oceňovanie učiteľov

V priestoroch obradnej siene na Obecnom úrade v Cinobani odovzdal starosta obce Jozef Melicher Čestné uznania starostu obce za dlhoročnú obetavú prácu pri výchove mladej generácie,  aktívnu činnosť v oblasti propagovania výchovno – vzdelávacích a humánnych cieľov, reprezentáciu a šírenie dobrého mena obce Cinobaňa trom pedagogickým pracovníkom pri príležitosti Dňa učiteľov.

Ocenení pedagogickí pracovníci:

Gabriela Šípeková - materská škola

Mgr. Silvia Zavčíková - základná škola

Mgr. Iveta Gajdošová - základná škola

V Cinobani, dňa 6.4.2016


 

Oceňovanie učiteľov

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

Vynášanie Moreny

V piatok 18. marca prešiel obcou veselý sprievod, na čele ktorého sa niesla farebná Morena. Jej dni boli spočítané. Deti z materskej školy a žiaci základnej školy smerovali k potoku, kde sa symbolicky rozlúčili so zimou vhodením zapálenej bábky do vody a privítali jar básničkami a piesňami.


 

Vynášanie Moreny

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 13

Spomienkové oslavy pri pomníku

Dňa 27. januára 2016 sa na námestí pri pomníku padlých hrdinov konali spomienkové oslavy 71. výročia oslobodenia Cinobane. 

Osláv sa zúčastnili zástupcovia obce, miestnych organizácií a spolkov.  Prítomným sa prihovoril aj predseda Oblastného výboru SZPB MUDr. Jozef Cerovský, kyticu k pomníku položili aj zástupcovia strany SMER SD MUDr. Jozef Ježík, poslanec NRSR a Jozef Žilík predseda okr. organizácie.


 

Oslavy oslobodenia obce - fotogaléria

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa


 
 
Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy  71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa

Oslavy 71. výročia oslobodenia obce Cinobaňa


 
 

 
Položky 1-8 z 14

Hokejový turnaj o pohár starostu obce

Na ľadovej ploche areálu ZŠ s MŠ Cinobaňa sa v sobotu 23. januára 2016 uskutočnil VIII. ročník hokejového turnaja o pohár starostu obce, na ktorom si svoje sily zmerali mužstvá Cinobaňa A, Cinobaňa B a Breznička.

Po trojročnej prestávke, kedy počasie neprialo zimným športom, sa tento rok podarilo zorganizovať turnaj za pomoci hokejových nadšencov, ale hlavne zásluhou nestora Cinobanského športu Júliusa Palíka. Za poskytnutie priestorov základnej školy ďakujeme riaditeľstvu ZŠ s MŠ Cinobaňa.

Poradie víťazov:
1. miesto: Breznička
2. miesto: Cinobaňa A
3. miesto: Cinobaňa B

Organizátor podujatia: Obec Cinobaňa v spolupráci s hokejovými nadšencami.


 

Hokejový turnaj o pohár starostu obce - fotogaléria

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 31

Vianočné trhy v Cinobani

Na námestí obce sa prvú decembrovú sobotu konal ďalší ročník Cinobanských vianočných trhov. Trhovníci ponúkali svoje výrobky s vianočnou tematikou, rozvoniavala chutná "starostovská" kotlíková kapusta, zohrialo varené víno, chutili pečené klobásky. Deti potešil Mikuláš balíčkami, čert postrašil reťazou a anjelik utieral slzičky.
Vianočnú atmosféru trhov si môžete vychutnať prostredníctvom zaznamenaných fotografií.
Ďakujeme všetkým organizátorom, dobrovoľníkom, účastníkom a návštevníkom.

 

Organizátori podujatia: Obec Cinobaňa a Občianske združenie Cinobančan
Foto: Michal Garaj


 

Vianočné trhy - fotogaléria

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj


 
 
Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj


 
 
Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj

Vianočné trhy v Cinobani

Vianočné trhy v Cinobani
Autor: Michal Garaj


 
 

 
Položky 1-12 z 28

Adventné stretnutia na námestí

Počas obdobia Adventu je na námestí obce Cinobaňa umiestnený veľký adventný veniec, na ktorom postupne počas štyroch adventných nedieľ spoločne zapálime sviece.

Starosta obce Jozef Melicher srdečne pozýva všetkých občanov na toto milé podujatie, ktoré nám spríjemní čas očakávania najkrajších sviatkov v roku - Vianoc.

Advent v Cinobani vyvrcholí malým predvianočným koncertom na námestí obce poslednú adventnú nedeľu.

Stretnutia na námestí obce sú: 29.11., 6.12., 13.12. a 20.12.2015 vždy o 16.30 hod.

Príďte sa  spoločne tešiť na príchod Božieho Syna a prineste si pokojnú sviatočnú náladu v podobe svetla sviece aj do svojich domácností.


 

Adventné stretnutia - fotogaléria

Zapálenie tretej adventnej sviece

Zapálenie tretej adventnej sviece
Autor: Archív obce

Zapálenie tretej adventnej sviece

Zapálenie tretej adventnej sviece
Autor: Archív obce

Zapálenie tretej adventnej sviece

Zapálenie tretej adventnej sviece
Autor: Archív obce

Zapálenie tretej adventnej sviece

Zapálenie tretej adventnej sviece
Autor: Archív obce


 
 
Zapálenie tretej adventnej sviece

Zapálenie tretej adventnej sviece
Autor: Archív obce

Zapálenie druhej adventnej sviece

Zapálenie druhej adventnej sviece
Autor: Archív obce

Zapálenie druhej adventnej sviece

Zapálenie druhej adventnej sviece
Autor: Archív obce

Zapálenie druhej adventnej sviece

Zapálenie druhej adventnej sviece
Autor: Archív obce


 
 

 
Položky 1-8 z 23

Úcta k starším

V sobotu 17. októbra 2015 bolo v Kultúrnom dome v Cinobani veselo. Napodiv sa tu nestretli mladí na zábave, ale seniori. Prijali pozvanie starostu obce Jozefa Melichera a prišli si spoločne posedieť, zaspomínať, pozrieť kultúrny program a potešiť sa zo stretnutí so svojimi priateľmi.

Atmosféra bola od prvého momentu viac ako priateľská a srdečná. V úvode sa všetkým prihovoril starosta obce a po ňom Jozef Varga, predseda regionálnej rady ZPOZ Novohrad a redaktor Cinobanského občasníka.

V programe starkých potešili žiačky ZŠ s MŠ Cinobaňa a zároveň členky folklórneho súboru Brezinka pri miestnej základnej škole. Svojou energiou a krásou tanca prispeli k dobrej nálade aj členovia Folklórneho súboru Úvrať z Poltára pod vedením Michala Obročníka.

Po ukončení oficiálneho programu sa ešte nikomu nechcelo  domov. Pri poháriku vínka, harmonike a gitare si spoločne zaspievali v kruhu priateľov.

A tak si môžeme povedať, že naši seniori zďaleka nepatria do starého železa. Naopak. Svoju energiu, srdečnosť a dobrú náladu môžu rozdávať aj mladším.

Ďakujeme za príjemne prežité chvíle, za vaše pozdravy, poďakovania a radosť zo života. Na oplátku želáme mnoho zdravia a spokojnosti do ďalších dní života. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.

Silvia Očovanová, Obec Cinobaňa


 

Posedenie seniorov

bez názvu


Autor: Archív obce

bez názvu


Autor: Archív obce

bez názvu


Autor: Archív obce

bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 40

Prezentačný deň Mikroregiónu Hornohrad v Krnej.

Prvú októbrovú sobotu 3.10.2015 reprezentovalo našu obec družstvo z Cinobane na Prezentačnom dni MR Hornohrad v súťaži o najlepšiu hornohradskú klobásu v Krnej. Slnečné počasie, kultúrny program, srdečná atmosféra stretnutí s priateľmi z okolitých obcí a dobré jedlo prilákalo veľa návštevníkov.
V najmenšej obci mikroregiónu v Krnej sme sa cítili vynikajúco. Aj keď sa naše družstvo neumiestnilo na stupňoch víťazov nenarušilo to celkový dojem z dobre pripravenej a zrealizovanej akcie. Veď keď sa stretnú priatelia nepotrebujú ku šťastiu veľa.


 

Prezentačný deň MR Hornohrad

Družstvo z Cinobane

Družstvo z Cinobane
Autor: Archív obce

Družstvo z Cinobane

Družstvo z Cinobane
Autor: Archív obce

Výzdoba stánku Cinobane.

Výzdoba stánku Cinobane.
Autor: Archív obce

Chutná výzdoba stánku Cinobane.

Chutná výzdoba stánku Cinobane.
Autor: Archív obce


 
 
Chutná výzdoba stánku Cinobane.

Chutná výzdoba stánku Cinobane.
Autor: Archív obce

Námestie v Krnej s fontánkou

Námestie v Krnej s fontánkou
Autor: Archív obce

Družstvo Cinobane

Družstvo Cinobane
Autor: Archív obce

Družstvo Cinobane

Družstvo Cinobane
Autor: Archív obce


 
 

 
Položky 1-8 z 15

Spomienkové oslavy SNP

Dňa 28. augusta 2015 sa na námestí obce uskutočnili spomienkové oslavy 71. výročia Slovenského národného povstania. Zúčastnili sa ich zástupcovia Obce Cinobaňa, ZO Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov,  ZO Komunistickej strany Slovenska, ZO Slovenekého zväzu zdravotne postihnutých a Miestneho spolku Slovenského červeného kríža.

Prítomných sa v prihovorili pán Jozef Varga, predseda Regionálnej rady ZPOZ Novohrad a Ing. Mária Švikruhová , predsedkyňa ZO SZPB.

Krátky kultúrny program pripravili žiačky ZŠ s MŠ Cinobaňa Sára falťanová a Lilien Spišiaková pod vedením Mgr. Vladimíry Albertovej.

Foto: Ladislav Pazdera

 


 

Spomienkové oslavy SNP - fotogaléria

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 25

Rómsky festival - Dživas jekhetane

Festival rómskej kultúry sa uskutočnil na námestí obce 21. augusta 2015. Organizátori ho pomenovali Dživas jekhetane, čo je v preklade „žijeme tu spolu“. Bol  jednou z aktivít projektu Rozvoj interkultúrneho vzdelávania a mimoškolských aktivít v základnej škole v Cinobani. Projekt podala a aj realizuje ZŠ s MŠ Cinonaňa.

V kultúrnom programe účinkovali súbory z Cinobane, Poltára, Veľkej nad Ipľom, Očovej, Detvy, Lovinobane.

Foto: archív Obce Cinobaňa


 

Cinobaňa na Koliesku 2015 v Kokave nad Rimavicou

Naše žienky z MS SČK už tretí rok reprezentovali Obec Cinobaňa na Festivale Koliesko v Kokave nad Rimavicou, kde tento rok navarili rezance na pätorako. Žienky zmiesili 18 kg múky, použili 6,5 kg tvarohu, ostatné plnky makovú, orechovú, lekvárovú, grísovú a strúhanokovú sme nevážili. Návštevníkom Osvetárskeho dvora veľmi chutilo. Kto sa omeškal odišiel s prázdnym bruchom, pretože už o tretej popoludní boli všetky rezance zjedené.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili za neopakovateľnú atmosféru a podporu a tešíme sa opäť o rok v Osvetárskom dvore na Koliesku.

Foto: archív Obce Cinobaňa


 

Cinobaňa na Koliesku 2015

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 33

Prijatie žiakov ZŠ S MŠ Cinobaňa

22. júna 2015 prijal v obradnej sieni Obecného úradu v Cinobani starosta obce Jozef Melicher deti a žiakov Základnej školy s materskou školou v Cinobani.

Škôlkari si z rúk starostu obce prevzali svoje "prvé vysvedčenia" o úspešnom ukončení predprimárneho vzdelávania.

Po nich prijal starosta obce úspešných žiakov základnej školy, ktorí svoju školu a obec  úspešne reprezentovali v školskom roku 2014/2015 a zároveň dosiahli vynikajúce výsledky v škole.  Ocenení boli:

Kamil Jančo – 1.ročník, za vynikajúci prospech a reprezentáciu školy v súťažiach (speváckych)

Soňa Borošová – 4.ročník, za vynikajúci prospech a reprezentáciu školy v súťažiach (speváckych)

Radovan Hlaváč – 8. ročník, za vynikajúci prospech a reprezentáciu školy v súťažiach (športových a vedomostných olympiádach)

Ján Marko – 9.ročník, za vynikajúci prospech a reprezentáciu školy v umeleckej oblasti

Karolína Albertová, 9.ročník, za vynikajúci prospech a reprezentáciu školy v rôznych súťažiach a aktivitách

Terézia Berkyová – 3.špec. trieda, za vynikajúci prospech a reprezentáciu školy, výtvarné súťaže

 

Foto: archív obce


 

Prijatie žiakov - fotogaléria

22.6.2015

22.6.2015

bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

Stretnutie heligónkarov v Cinobani

V máji si na svoje prišli aj milovníci heligóniek na 8. ročníku Stretnutia heligónkarov v Cinobani. Veselým programom sprevádzal moderátor Lukáš Latinák starší. Svoje majstrovstvo  hry na hudobnom nástroji predviedli hudobníci z Detvy, Kokavy, Lučenca, Poltára, Divina, Podrečian, Dolnej Strehovej, Málinca, samozrejme nechýbali domáci heligónkari – Furmanovci, Spodniakovci, Mahútovci. Veselá nálada a tóny heligóniek sa obcou ozývali do skorých ranných hodín.

 

Obec Cinobaňa ďakuje všetkým, ktorí sa podieľali na príprave alebo realizácii všetkých spomínaných podujatí. Ďakujeme sponzorom: Peter Staník, Ján a Daniela Klinčokovci, rodina Vrbiniaková, Ivan Melicher (Poltár), Katarína Karáseková, za pomoc  ďakujeme partnerovi Miestnemu spolku SČK Cinobaňa - Katarínska Huta.

 

Foto: Michal Garaj


 

Zimný turistický výstup na Striebornú

Obec Cinobaňa a Klub slovenských turistov Lampáš lučenec usporiadali na "Valentínsku" sobotu (14.2.2015)  v poradí už 37. ročník zimného výstupu na našu dominantu - vrch Striebornú.
Za krásneho počasia výstup absolvovalo viac ako 200 účastníkov - turistov z Cinobane aj okolia. Výstupu sa zúčastnili aj traja zakladatelia tradície - Mirko Peťko so sestrou  a František Radinger.

 

foto: Archív obce


 

Zimný turistický výstup na Striebornú

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-8 z 12


Úvodná stránka